یزد

دوشنبه, 20 اردیبهشت 1400

رزرواسیون آنلاین - (کلیک کنید)

 

 

اینجانب محمد حسین محتاج اله، در سال 1347 در یزد به دنیا آمده و پس از طی مراحل مقدماتی تحصیل، در رشته پزشکی فارغ التحصیل گردیدم. از سال 1373 فعالیت های اقتصادی خود را با تمرکز بر مبحث گردشگری آغاز و تلاش مستمر داشته ام. اکنون به عنوان مدیر عامل "هتل های زنجیره ای مهر" و کار آفرین برتر در سطح کشور ، در این صنعت فعالیت دارم.

اگر بخواهم از کارنامه کاری خودم بگویم باید اشاره کنم که از ابتدا به دنبال ایده های خلاقانه بودم و در حقیقت  ساخت بناهایی جدید و مدرن به نام هتل برایم جذابیتی نداشت. چرا که ما در "شهر تاریخی یزد" گوهرهایی بی نشان داشتیم از چند صد سال پیش که نیاز بود تا مورد توجه قرار بگیرند.

 در گام اول بر آن شدم تا با بررسی های پیگیر تیمی فراهم سازم از تعدادی افراد تحصیل کرده دانشگاهی و در کنار آن خبره دستانی بی همتا که میراث دار علم و هنر پیشینیان خود بودند. یقین داشتم که با علم و تجربه این افراد می توان با کمترین خسارت به بناها آنها را احیا وتبدیل به هتل های سنتی نمود. خواستم تا با  حفظ این بناها پاسدار میراث به جا مانده از گذشتگانمان باشم و از طرفی تا حدی نیاز این شهرستان به تخت را  برطرف نمایم. در همین راستا برای کامل تر کردن هرچه بیشتر زنجیره خدمات رسانی بخش های دیگری نیز تاسیس کردم:

  • آژانس مسافرتی کاروانسالار کویر یزد
  • دفتر اطلاع رسانی یزد جنب زندان اسکندر
  • رستوران سنتی واقع در هتل سنتی مهر
  • رستوران سنتی واقع در هتل آنتیک ملک التجار
  • رستوران سنتی ابوالمعالی در محله فهادان
  • کافه مهر در محله فهادان

خوشبختانه ثمره همه این تلاشها اشتغال زایی تعدادی از جوانان و فارغ التحصیلان شهرمان بوده. تا کنون، بیش از 250 نفر در بخش احیا و مرمت، مشغول به کار گشته و در مجموعه هایی که به بهره برداری رسیده اند نیز بیش از 150 نفر به کار اشتغال دارند.

از آنجایی که رونق گردشگری می تواند باعث افزایش اشتغال و شکوفایی اقتصاد دیارمان گردد، امید است تا با حمایت های دولت محترم، کشورمان  در این صنعت از جایگاه ویژه ای برخوردار شود. قطعا افق آینده بسیار روشن و امید بخش است و ما در "هتل های زنجیره ای مهر" مصمم هستیم تا با امید و توکل به عنایات پروردگار منان در این راه با تلاش مضاعف گام برداریم.

 


بازدید: 7224