یزد

چهارشنبه, 26 دی 1397

رزرواسیون آنلاین

 

شهر یزد به عنوان اولین شهر خشت خام در جهان و دومین شهر تاریخی جهان، از بافت تاریخی تقریبا سالم و دست نخورده ای برخوردار است که لقب یکپارچه ترین بافت تاریخی جهان را نیز یدک می کشد.

در میانه این 750 هکتار خشت وگل، خانه هایی با قدمت چند صد ساله وجود دارند که از میان قرن های گذشته در قامت پیام آور اندیشه وتمدن گذشتگان اینک به ما رسیده اند.

 اینک این خانه ها با مرمت و تبدیل شدن به مراکز اقامتی بار دیگر پیام آوری شده اند تا سنت گذشتگان را به امروزی ها برسانند.

 هتل های زنجیره ای مهر به عنوان مبدع اندیشه ایجاد  هتل های سنتی و تاریخی در استان یزد با بهره گیری از این بافت تاریخی و پتانسیل موجود و مرمت و کاربردی کردن بناهای تاریخی و تبدیل آنها به هتل، موجب  توسعه صنعت گردشگری در استان یزد و ایران گردیده است.

هرچند در این اقدام، تلاش خود را در جهت بازآفرینی فرهنگ های مرسوم در بین خانواده های ایرانی  و خصوصا کویر نشین همچون مردم یزد داشته ایم اما.

یکی از اهداف اصلی این گروه ایجاد ارتباط و اتصال بین نسل های فعلی ایرانی با پیشینیان بوده است تا با ایجاد رنگ و بوی چندصد سال پیش، نسل حاضر را با فرهنگ، نحوه روابط اعضای خانواده و محله، اسباب و وسایل زندگی و مهم تر از همه، روح زندگی ایرانی آشنا کنیم.

هرچند برای رسیدن به این مهم هنوز راه زیادی باقی مانده است ولی تلاش خویش را برای رسیدن به این آرمان به کار خواهیم بست..

گروه هتل های زنجیره ای مهر با داشتن 10 مجموعه گردشگری و اقامتی  تلاش دارد تا در سفر شما به یزد آشیانی را فراهم سازد تا بهترین خاطرات زندگی شما در آن شکل بگیرد.

باشد که این مهم در زندگی شما نقش خاطره ای زیبا را به یادگار گذارد و موجبات خرسندی و رضایت شما میهمانان عزیز را فراهم کند.

 


بازدید: 1783