• 5
  • 21
یزد - یزد

دوشنبه, 7 خرداد 1397

رزرواسیون آنلاین

 

پدر علم کارآفرینی مدرن که به عنوان یک گردشگر به یزد سفر کرده است..

 

پدر علم کارآفرینی مدرن که به عنوان یک گردشگر به یزد سفر کرده است..

 

پروفسور پاول رینولدز روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در هتل سنتی فهادان یزد اظهار کرد: برخورد مردم ایران با گردشگران خارجی بسیار خوب است و آنها دوست دارند با ما ارتباط برقرار کنند..  

گردشگر آمریکایی: مردم ایران مهربان و دوست داشتنی هستند

یزد - ایرنا - پدر علم کارآفرینی مدرن که به عنوان یک گردشگر به یزد سفر کرده است، گفت: مردم ایران، مردمانی مهربان و دوست داشتنی هستند.

پروفسور پاول رینولدز روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در هتل سنتی فهادان یزد اظهار کرد: برخورد مردم ایران با گردشگران خارجی بسیار خوب است و آنها دوست دارند با ما ارتباط برقرار کنند.
این گردشگر آمریکایی با بیان اینکه آمریکا فقط 400 سال قدمت دارد افزود: قدمت ساختمانهای بافت تاریخی یزد دو برابر آمریکا است.
وی با بیان اینکه یزد از صنایع دستی، جاذبه های تاریخی و معماری زیبای برخوردار است، خاطر نشان کرد: احساس می کنم ایران خانه من است. 
وی ادامه داد: از کشورهای مختلفی بازدید کردم اما ایران متفاوت است؛ زمانی که تهران و صنعت آن را مشاهده کردم متعجب شدم. برخی صنایع ایران از کشور صنعتی مکزیک هم بهتر است.

رییس مرکز مطالعات و تحقیقات کارآفرینی در کالج بابسون ایالت ماساچوست آمریکا با بیان اینکه برای نخستین بار به ایران سفر کرده است، اظهار کرد: تا کنون از شهرهای تهران و یزد بازدید کرده ام.
این گردشگر افزود: بیشتر آمریکاییها شناختی از ایران نداشته و از کویری و فرهنگ ایران هیچ گونه اطلاعاتی ندارند.
پروفسور رینولدز که توسط محمدحسین محتاج الله عضو هیات مدیره کانونهای عالی کار آفرینی کشور به استان یزد دعوت شده، در سفره یک روزه خود به استان از بافت تاریخی، مسجد جامع، موزه آب و هتلهای سنتی استان یزد بازدید کرد.
یزد گنجینه ای از هنر، فرهنگ و تمدنی ایرانی را در خود دارد که از آن جمله می توان به بناهای مذهبی، بقعه، مساجد، حسینیه ها، زیارتگاههای زرتشتیان، خانه های تاریخی، آب انبارها، باغ های تاریخی، بادگیرها و بازارچه ها اشاره کرد.
استان یزد 2270 هکتار بافت تاریخی دارد که شهر یزد به عنوان نخستین شهر خشت خام و دومین شهر تاریخی جهان دارای بافت تاریخی به مساحت عرصه 743 هکتار و مساحت حریم پنج هزار هکتار در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده است. 
اکنون استانهای فارس، یزد و اصفهان به عنوان مثلث طلایی گردشگری ایران مقصد اول گردشگران خارجی و اروپایی است. 

منبع خبر: http://www3.irna.ir/yazd/fa/News/81738275/

دیدگاه کاربران